SZKOLENIA

O idei i formule szkoleń

Na szkoleniach rozwojowych, uczestniczący w szkoleniach lekarze, czy, jak to czasem bywa, również ich bliscy, poznają wpływ wewnętrznych zasobów i kompetencji inteligencji emocjonalnej na osiągane sukces ów w życiu zawodowym i prywatnym. Każde z tych szkoleń rozwija świadomość swoich zasobów i ograniczeń na drodze do celu. W środowisku medycznym szkolenia rozwojowe nie mają wciąż należnej im pozycji, inaczej niż ma to miejsce w środowisku menadżerskim, w którym jest to najpopularniejsza tematyka szkoleń.

 

Szkolenia mają charakter warsztatowy, co oznacza, że wykłady i prezentacje są zredukowane do niezbędnego minimum. Przez większość czasu uczestnicy aktywnie biorą udział w szkoleniu, dzięki czemu mają szansę przećwiczyć nabywane umiejętności w bezpiecznym środowisku.

W trakcie zajęć wykorzystujemy głównie realne przykłady z życia zawodowego uczestników, inscenizując na ich bazie psychodramy. Każda inscenizacja jest analizowana przez grupę i trenera pod względem zachowań oddalających i przybliżających uczestników psychodramy do osiągnięcia założonego celu.

W ten sposób wypracowujemy i wprowadzamy standardy, pomysły lub algorytmy postępowania pozwalające zwiększyć szanse na osiągnięcie założonego celu jak najmniejszym kosztem emocjonalnym, w konkretnych sytuacjach w realnej rzeczywistości.

FORMUŁA WARSZTATU

  • Nazwanie typowych i najtrudniejszych sytuacji, gdzie pożądana jest zmiana
  • Psychodramy diagnostyczne z udziałem uczestników szkolenia w oparciu o rzeczywiste przykłady z pracy
  • Analiza atutów i rezerw, informacje zwrotne, dostarczenie lub stworzenie adekwatnego standardu
  • Indywidualny trening nowych umiejętności według bezpiecznego standardu
  • Poszukiwanie niekonwencjonalnych rozwiązań i eksperymentowanie bardziej ryzykownych zachowań zgodnie z własną osobowością i dynamiką zachowań.

Tematy szkoleń

(oferta szkoleń – kliknij w interesujący Cię temat)

Realizujemy również szkolenia zamknięte na indywidualne zamówienie szpitali i poradni. Program i długość szkoleń ustalamy wspólnie z klientami, adekwatnie do potrzeb grupy.